دوربین مداربسته دید درشب رنگی چیست ؟

دوربین مداربسته دید درشب رنگی چیست ؟ :

تفاوت دید درشب معمولی با دید درشب رنگی چیست؟

دوربین های مداربسته درروز به دلبل وجود نورطبیعی و روشنایی به اندازه تصاویر واضح و با کیفیت و به صورت رنگی به ما ارائه میدهند ولی آیا درشب و بدون وجود نور نیز قادر به انجام چنین کاری هستند؟

با ما همراه باشید تا در مورد دید درشب و نحوه عملکرد دوربین ها درشب بیشتر بدانیم.

دید درشب دوربین مداربسته چیست؟

با رواج روزاز افزون استفاده از دوربین های مداربسته دراغلب مکانها واستفاده هرچه بیشتر دوربین درجلوگیری ازارتکاب جرم وشناسایی مجرمان ونیاز بیشتر به داشتن جزئیات تصاویر مانند پلاک خودرو ویا رنگ اجسام سازندگان دوربین را برآن داشت تا درمحصولات خود امکاناتی را تعبیه نمایند که دوربین ها بتوانند در نور کم هم قابلیت ثبت تصاویر و جزئیات را نیز داشته باشند . بدین منظور پا به پای پیشرفت کیفیت تصاویر در روز سازندگان سعی در بهتر کردن کیفیت دوربین ها در شب و یا نور خیلی کم را داشتند که در ادامه با مراحل پیشرفت دوربین ها درتصویربرداری نور کم آشنا خواهیم شد.

قبل از هر توضیح قابل ذکر است که واحد اندازه گیری برای تشخیص میزان نور محیط یا به طور دقیقتر میزان تشعشات نور برمرئی برسطح را LUX گویند.به طور ساده تر وبه عنوان مثال چشم انسان قابلیت شناسایی اجسام را درروشنایی LUX 20 رادارد واگر روشنایی کمتر از این باشد چشم انسان قادر به تشخیص و یا دیدن نیست ودر دوربین های مداربسته سعی شده با سنسورهای بسیار حساس این میزان حسایت را حتی تا میزان LUX 0 کاهش دهند.

درابتدای ساخت دوربین های مداربسته دوربین ها فقط قادر به شناسایی وثبت تصاویر در روز را داشتند که در هنگام تاریکی و یا نور کم اگر به تصویر نیاز داشتید ناچار باید از یک منبع نور خارجی جهت روشن نگه داشتن دوربین استفاده کنید که حتی پروژکتورهای مخصوص این کار نیز طراحی و تولید شد ولی به دلیل هزینه بالا و مقرون به صرفه نبودن اغلب استفاده کنندگان به همان تصویر روز ویا استفاده از روشنایی های معمولی درشب بسنده میکردند.

به مرور زمان شرکت های سازنده اقدام به تغبیه کیت های IR ( مادون قرمز ) بر روی دوربین های خود نمودند.مادوون قرمز یک نور نامرئی بود که با استفاده از ال ای دی های مخصوص اطراف دوربین براجسام تابانده میشد و از بازتاب این نور وتجزیه توسط سنسور دوربین تصاویر با جزئیات و با وضوح نسبتا خوبی به صورت سیاه و سفید ثبت میشد که به نوبه خود پیشرفت فوق العاده ای دراین صنعت محسوب میشد.استفاده از مادون قرمز به لحاظ ثبت تصاویر با جزئیات و کیفیت خوب و همچنین مقرون به صرفه بودن هزینه مورد استقبال سازندگان و خریداران سیستمهای امنیتی قرارگرفت.

 

نمونه تصویر دید درشب با استفاده از مادون قرمز

پیشرفت تکنولوژی ضبط تصاویر در شب با نیازهای بیشتر مشتریان به جزئیات بیشتر به مادون قرمز وتصاویر سیاه سفید بسنده نکرد وپارا حتی فراتر نهاد و با استفاده از تکنولوژی دیافراگم وتعبیه آن بر روی دوربین ها توانست حتی در نور بسیار کم ونزدیک به LUX 0 تصاویر رابه صورت رنگی و با جزئیات بیشتر ثبت وضبط کند که به اصطلاح به این دوربین ها دوربین های استار لایت (دید درشب رنگی) گفته میشود.

سنسورهای دوربین های استار لایت نسبت به دوربین های معمولی بزرگتر بوده ودارای دیافراگم وسیع تری هستند که همین موضوع باعث رسیدن نور بیشتر به سنسور وتجزیه تحلیل بهتر تصاویر وتشخیص وثبت تصاویر با جزئیات بیشتر میشود.پلاک خوان بودن و تشخیص واضح چهره از خصوصیات این دوربین ها در شب میباشد.

 

تفاوت تصویر دید درشب مادون قرمز واستار لایت

 

دوربین مداربسته دیاکو :
با توجه به تجربیات عملی این شرکت در زمینه ی دوربین های مداربسته میتوان دیاکو را دوربینی با کیفیت و ماندگاری تصویری بالا و قیمتی مقرون به صرفه دانست که توانسته در پروژه های انجام شده رضایت بالای مشتریان را جلب نماید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به ارتباط سازان ایساتیس می باشد