دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟ :

دوربین مداربسته بی سیم نوعی دوربین مداربسته است که اطلاعات تصویری و صوتی را از طریق یک باند رادیویی یا یک ارسال کننده بی سیم به گیرنده بی سیم منتقل میکند.

وقتی دوربین های  مداربسته امنیتی برای اولین بار به بازار آمدند ، برای کار کردن باید به منبع برق متصل می شدند. این دوربین های سیمی برای انتقال سیگنال های ویدئویی به یک دستگاه در حال مشاهده مانند رایانه یا تلویزیون یا کابل های ویدئویی وابسته هستند.

با دوربین امنیتی بی سیم ، سیگنال ویدئو و یا سیگنال صوتی نیز از طریق اینترنت یا شبکه بی سیم به گیرنده ای که به دستگاه مشاهده و ضبط شما متصل است ارسال میشود .

 مزایای دوربین امنیتی بی سیم :

 مهم‌ترین مزیت استفاده از دوربین مداربسته بی سیم، عدم نیاز به کابل‌کشی و حفظ زیبایی منزل یا محیط کار است. این ویژگی باعث آسان‌تر شدن نصب دوربین نیز می‌شود. راحتی نصب دوربین مداربسته بی سیم بیشتر از همه در ساختمان‌های چند طبقه خود را نشان میدهد. در صورتی که شما هر سال محل کار خود را تغییر می‌دهید استفاده از دوربین‌های بی سیم به دلیل عدم نیاز به کابل کشی  برای شما بهتر و کاربردی تر است و هزینه های شما را کاهش می‌دهد

از دیگر مزیت های دوربین مدار بسته بی سیم این است که نصب دوربین های امنیتی بی سیم  بسیار راحت تر از دوربین های سیم دار است. دوربین های سیمی باید به سیستم برق خانه شما متصل شوند ، بنابراین برای نصب به یک متخصص حرفه ای احتیاج دارید. دوربین های بی سیم را میتوان در کمتر از سی دقیقه تنظیم و اتصال کرد.

دوربین‌های مداربسته بی سیم به واسطه هزینه‌ها و زمان نصب پایین‌تر، در بین کاربران امروزی بسیار محبوب هستند. استفاده از دوربین‌های بی سیم امکان نصب دوربین در مکان‌هایی که امکان سیم کشی ندارند را فراهم می‌کنند.دوربین های امنیتی بی سیم اغلب برای اجاره کنندگان ، برای  امنیت خانه یا افرادی که میخواهند هزینه کمتری صرف کنند  ایده آل ترند. دوربین های امنیتی بی سیم نه تنها قیمت کمتری نسبت به سیستم های سیمی دارند ، بلکه جابجایی و حمل آنها نیز راحت تر است. فقط آنها را از برق بکشید دیگر آماده رفتن هستید.

محدودیت های دوربین امنیتی بی سیم :

 محدودیت هایی در قابلیت دوربین امنیتی بی سیم وجود دارد. یک دوربین بی سیم باید سیگنال و اتصال به شبکه شما را برای ضبط فیلم حفظ کند. اگر اتصال شما مختل شود ، دوربین امنیتی بی سیم نمی تواند تصویر را به دستگاه مشاهده شما ارسال کند.

اگر دوربین کاملاً بی سیم باشد ، باید باتری آن را تأمین کنید. در این نوع چیدمان ، باید در نظر داشته باشید که باتری را قبل از سوختن تعویض نمایید.

یک دوربین بی سیم اصولا نمی تواند خیلی از مرکز اصلی فاصله داشته باشد. اگر یک دید مستقیم وجود داشته باشد ، دامنه دوربین بی سیم ممکن است به 500 فوت یا بیشتر برسد. در داخل یک خانه ، دامنه معمولاً کمتر است (حدود 150 فوت )

دامنه سیگنال به عوامل مختلفی از جمله مصالح ساختمانی منزل ، سایر دستگاههای بی سیم موجود در آن منطقه و هر دیوار یا اشیایی که باید سیگنال از آنها عبور کند بستگی دارد. دیوارهای خشک و شیشه ای استاندارد ممکن است بر قدرت سیگنال بی سیم دوربین تأثیر نگذارد ، اما آجر و بتن تأثیر می گذارد. اگر در بین دوربین و گیرنده دیوارهای آجری ، کف بتونی و درختان بزرگ وجود داشته باشد ، احتمالاً قدرت سیگنال شما ضعیف می شود. با استفاده از دوربین های بی سیم هر کجای دنیا که باشید میتوانید 24 ساعته خانه یا محل کار خود را چک کنید.

انواع دوربین های مدار بسته بی سیم :

1) دوربین بی سیم آنالوگ

2)دوربین بی سیم دیجیتال 

دوربین بی سیم آنالوگ : 

دوربین بی سیم آنالوگ سیگنال‌های تصاویر را به سیگنال‌های رادیویی تبدیل میکند و امکان انتقال آنها را فراهم می کند .خروجی فرکانس این دوربین‌ها با توجه به برد آن‌ها متفاوت است  اما امروزه استفاده از آن‌ها نسبتا محدود شده‌است.

دوربین های آنالوگ نسبتا ساده و ارزان قیمت هستند اما اشکالات زیادی دارند و به همین دلیل کمتر مورد اسقبال مصرف کننگان قرار گرفته است و کاربرد آنها نیز محدود شده است . سیگنال این دوربین ها تا حد زیادی به شرایط محیطی و نویزهای الکترومغناطیسی بستگی دارد در این صورت اگر موانع موجود در راه زیاد باشد یا شرایط جوی مرطوبی داشته باشد سیگنال دوربین به شدت افت خواهد کرد.

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین بی سیم دیجیتال : 

دوربین بی سیم دیجیتال از تکنولوژی Wifi برای ارسال اطلاعات استفاده میکند . از تفاوت های دوربین بی سیم آنالوگ و دیجیتال میتوان به موارد زیر اشاره کرد : 

دوربین های دیجیتال پهنای باند بیشتری برای ارسال اطلاعات نسبت به دوربین های آنالوگ دارند همچنین دوربین های دیجیتال تاثیر پذیری کمتری از نویزهای مغناطیسی دارند.

 دوربین مداربسته بی سیم 360 درجه :

دوربین های مداربسته ای هستند که زوایای دید وسیعی دارند ( بالاتر از 100 درجه ) . دوربین های مداربسته بیسیم دارای زوایای دید 180 درجه و در بهترین حالت 360 درجه است. دوربین مدار بسته بیسیم 360 درجه در دو نوع دید از بالا ( سقفی ) یا دید بصورت عمودی ( دیواری ) ساخته شده اند . نام دیگر این دوربین ، دوربین مدار بسته بی سیم فیشای است و دلیل این نامگذاری شباهت لنز دوربین به چشم ماهی است.

دوربین مداربسته بیسیم 360 درجه برای اتاق ها , سالن ها , شرکت ها , ادارات و منازل بسیار مناسب است و از لحاظ وسعت دید می تواند کار 4 دوربین مداربسته را همزمان انجام دهد. دوربین های مداربسته بی سیم 360 درجه در شکل های مختلف و انواع دوربین لامپی , دوربین تخت 360 درجه دیواری و دوربین 360 درجه سقفی در بازار موجود است.

این دوربین 360 درجه برای مشتریانی که قصد نصب دوربین مداربسته برای منزل خود دارند از نظر قیمت و کیفیت بسیار مقرون به صرفه است.

دوربین مداربسته دیاکو :
با توجه به تجربیات عملی این شرکت در زمینه ی دوربین های مداربسته میتوان دیاکو را دوربینی با کیفیت و ماندگاری تصویری بالا و قیمتی مقرون به صرفه دانست که توانسته در پروژه های انجام شده رضایت بالای مشتریان را جلب نماید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به ارتباط سازان ایساتیس می باشد