نکات مهم برای خرید دوربین مداربسته

نکات مهم برای خرید دوربین مداربسته :

دوربین های مداربسته در دهه گذشته بسیار پیشرفت کرده اند .اما اینها جزئی از زندگی همه افراد نیستند .بنابراین جست و جوی جدیدترین فناوری های دوربین مداربسته ، ویژگی ها و انواع آن از عوامل مهم برای خرید یک دوربین امنیتی با کارایی مناسب میباشد .در نتیجه قبل از اینکه بهترین دوربین مداربسته را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنید باید اشنایی مختصری درمورد آنچه باید جست و جو کنید داشته باشید .

ما در این مقاله شما را با این نکات اشنا خواهیم کرد .

هنگام در نظر گرفتن یک سیستم دوربین مداربسته ، انتخاب دوربین مناسب ، ضبط کننده ، کابل ، قیمت متنسب با بودجه و درک اصطلاحات بیش از هر زمان دیگری مهم است .

موارد اساسی که هنگام انتخاب سیستم دوربین مداربسته باید در نظر بگیرید :

1. اجتناب کنید

فناوری جدید HD یا IP را در نظر بگیرید از فناوری آنالوگ مانند 700TVL و 960H خودداری کنید .

2. خرید متناسب با بودجه

در خرید فناوری قدیمی یا سیستمی که فقط براساس قیمت مناسب نیست ، فریب نخورید .از تامین کننده بخواهید تا به شما کمک کند سیستم مناسب با بودجه خود را انتخاب کنید . داشتن بودجه مهم است اما قبل از انتخاب نهایی گزینه های خود را نظر بگیرید .

                                                 

3. دوربین های با کیفیت بالا بسیار مناسب هستند .وضوح هایی مانند 1080P ، 2MP، 4MP ، 5MP و بالاتر را در نظر بگیرید .

4. ویژگی های دوربین مداربسته را در نظر بگیرید .

مناسب ترین لنز را انتخاب کنید .به یاد داشته باشید لنز های دوربین ها برخلاف چشم انسان به طور خودکار تنظیم نمی شوند.

برای دید در شب ، مناطق مورد نیاز مادون قرمز را برای شب روشن کنید .

تعداد LED های مادون قرمز در دوربین

LED های مادون قرمز لامپ های کوچکی هستند که در کناره های لنز در مرکز قرار دارند. اینها نور مادون قرمز را در شب برای دید در شب فراهم می کنند. تعداد LED بیشتر ، کیفیت ضبط شده در شب بهتر خواهد بود.

دوربین ها ممکن است یکسان به نظر برسند اما سنسور تصویر در انها میتواند تفاوت ایجاد کند .یک سنسور خوب تصاویر را با کیفیت بالاتر با رنگ های واقعی و به طور واضح برای روز و شب تولید میکند .

5. آیا به DVR موجود متصل می شود؟

برخی از تولیدکنندگان دوربین مدار بسته را به عنوان بخشی از سیستم دوربین مدار بسته تولید و می فروشند. آنها فقط با DVR والدین خود سازگار هستند. بنابراین اگر در حال خرید دوربین مداربسته برای DVR موجود هستید ، مطمئن شوید که با آن سازگار است.

ویژگی های ضبط دوربین مداربسته را در نظر بگیرید .

ضبط دوربین مداربسته به عنوان DVR ( ضبط کننده فیلم دیجیتال ) شناخته میشوند. این دستگاه ها فیلم ها را در درایو دیسک به سختی ضبط میکنند.

ظرفیت ذخیره سازی DVR را در نظر بگیرید .

باید بدانید این دستگاه ها تا چند روز میتوانند فیلم ها را به طور خودکار نگه دارند .

طولانی ترین دوره تعطیلات خود را در نظر گیرید تا اطمینان حاصل کنید که فیلم برای کل دوره وجود دارد .

باید سوالات زیر را نیز هنگام خرید در نظر بگیرید :

دستگاه ضبط کننده چگونه ضبط میکند ؟ مداوم یا در حال حرکت ؟

اگر در حال حرکت ضبط میکند آیا ضبط کننده از حرکت پشتیبانی میکند ؟ 

ماسک حرکت میتواند به افزایش زمان نگهداری کمک کند .

آیا سنسور حرکت و صدا دارد؟

حسگرهای حرکت در واقع بخشی از دوربین های امنیتی هوشمند هستند. این دوربین ها در حال حاضر به دلیل قیمت بالا محبوبیت چندانی ندارند اما قطعاً آینده مورد استقبال کاربران قرار میگیرند .

با استفاده از سنسورهای حرکتی و صوتی ، دوربین های مداربسته با ارسال اعلانی به برنامه تلفن همراه خود ، صدای و حرکات غیرمعمول را به مالکان شناسایی و هشدار می دهند. اگر به یک سیستم امنیتی درجه یک نیاز دارید و می خواهید از خانه یا محل کار خود به بهترین شکل محافظت کنید ، خرید یک دوربین مداربسته با سنسورهای حرکتی و صوتی ارزش پول را دارد.

آیا برای حفظ حریم خصوصی دیگران به پوشاندن حریم خصوصی نیاز دارید ؟

همه ضبط کننده ها از ویژگی ماسک حریم خصوصی برخوردار نیستند .

آیا به دسترسی به لپ تاب ، تلفن همراه و تبلت نیاز دارید ؟

بیشتر ضبط کننده ها ویژگی دسترسی به رایانه و تلفن هوشمند را دارند اما سطح دسترسی و ویژگی های آنها متفاوت است .اتصال از ضبط کننده به باند پهن مورد نیاز است .

آیا به سازگاری MAC نیاز دارید ؟

همه DVR ها با MAC سازگار نیستند .

سایر ویژگی های قابل بررسی را  میتوان به تعداد ورودی های دوربین ، جست و جوی هوشمند ، فناوری پشتیبانی شده اشاره کرد .

6. انواع کابل کشی

لید های از پیش ساخته شده : این لید ها دارای رابط های ویدئویی و برق هستندکه از قبل روی کابل ها وجود دارد .

وجود این لید ها نصب را بسیار ساده کرده است زیرا شما به دانش خاصی نیازی ندارید .

به طور کلی ، نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته بی سیم آسان ترین است زیرا هیچ کابل در آن وجود ندارد. سهولت نصب دوربین مدار بسته عمدتا به موقعیت و نصب بستگی دارد. نصب دوربین های دارای پایه های مغناطیسی یا پد های چسبناک آسان است ، اما برای طولانی مدت ، پیچاندن دوربین روی دیوار یک روش قابل اعتماد است.

اگر یک دوربین مداربسته شیب خوبی داشته باشد ، ممکن است نیازی به موقعیت دقیق نداشته باشد. ممکن است آنها را فقط روی یک میز بلند یا کمد لباس قرار دهید.

با این حال ، اگر برای نصب دوربین مداربسته نیاز به سوراخکاری و پین های قالب گیری چکش و پیچاندن آنها باشد ، نصب آن دشوار است و ممکن است به کمک حرفه ای نیاز داشته باشد. یک محصول خوب دوربین مداربسته همراه با پایه نصب و پیچ است.

کابل کواکسیال RG59 : کابل کواکسیال مورد استفاده برای سیگنال تصویری دوربین مداربسته میباشد .این کابل ها معمولا به صورت رول 100 متری عرضه می شوند. اتصالات BNC برای خاتمه دادن به انتها لازم است .

کابل کواکسیال RG59 با قدرت : کابل کواکسیال با 2 هسته کابل برق را  کابل ترکیبی یا اسلحه ای RG59 با قدرت مینامند .این کابل برای سیگنال و توان تصویری دوربین مداربسته استفاده میشود .این کابل ها نیز به صورت رول های 100 متری عرضه میشوند . اتصالات برق DC برای خاتمه دادن انتها لازم است .  

کابل CAT5/6 : کابل جفت پیچ خورده چند هسته ای است .به طور معمول 4 جفت کابل پیچ خورده در داخل کابل وجود دارد . عمدتا برای شبکه استفاده میشود اما میتواند برای سیگنال های ویذئویی دوربین مدار بسته و قدرت استفاده شود .بالون های تصویری و اتصالات DC برای خاتمه دادن سیگنال استفاده میشوند .

7. مانیتور کنید

برای راه اندازی اولیه نصب سیستم دوربین مداربسته به یک مانیتور نیاز است .از مانیتور کامپیوتر یا تلویزیون می توان به عنوان مانیتور استفاده کرد .با دوربین مداربسته با کیفیت بالا مانیتور تصاویر را به طور واضح تر ارائه میدهد .همه تلویزیون ها یا مانیتورهای رایانه ای برای سیگنال ویدئویی 1080P مناسب نیستند .

8. پشتیبانی

با استفاده از هر سیستم دوربین مداربسته ، مواردی پیش می آید که پشتیبانی مورد نیاز است و امکان ایمیل یا تماس باشخص از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود .دسترسی از راه دور در رایانه های شخصی ، تلفن های هوشمند و ... ممکن است به پیکربندی نیاز داشته باشد .تاکید کنید که تامین کنندگان پشتیبانی در حالت ایده ال کنند نه از طریق تلفن با نرخ بالا .بررسی کنید که سیستم حداقل 2سال گارانتی داشته باشد

9. آیا می توان از آن برای گپ تصویری با خانواده استفاده کرد؟

دوربین های مدار بسته با میکروفون داخلی وجود دارد که امکان ارتباط دو طرفه را فراهم می کند. این برای افرادی مفید است که می خواهند با بچه های خود در خانه ارتباط برقرار کنند و امنیت و امنیت آنها را تضمین کنند.

10. آیا ضد آب است؟

برای یک دوربین مدار بسته در فضای باز ، ضد آب بودن یک الزام است. اگر می خواهید فضای جلوی مغازه ، خانه یا هر فضای بیرونی دیگر را کنترل کنید ، باید به دنبال دوربین های مداربسته ضد آب باشید.

                        

11. لوازم جانبی موجود در جعبه چیست؟

قبل از انتخاب دوربین مداربسته ، باید جزئیات مربوط به محتوای خرید آن را بررسی کنید. محتویات کلیدی مورد جستجو شامل تجهیزات نصب مانند پایه نصب ، پیچ های برق ، کابل ها و آداپتور برق است. بعضی اوقات ، دوربین های مداربسته ارزان قیمت با آداپتورهای برق همراه نیستند و این یک هزینه اضافی است. بنابراین مطمئن شوید که همه این موارد را در بسته خود دارید.

12. حداکثر برد دوربین

حداکثر برد یا برد دوربین مداربسته به فاصله کانونی لنز و اندازه سنسور تصویر بستگی دارد. دامنه بیشتر ، اجسام گرفته شده از فواصل دور واضح تر خواهند بود. برد بالاتر برای دوربین های مدار بسته در فضای باز ضروری است. یک دوربین مداربسته باید حداقل از 20 تا 25 متر برد داشته باشد.

13. آیا به صورت آفلاین کار می کند ، آیا دارای Hotspot داخلی است.

Hotspot داخلی در دوربین مدار بسته به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به Wi-Fi اینترنتی به جریان مستقیم تلفن هوشمند خود دسترسی پیدا کنند. اما این در فاصله محدودی از دوربین کار می کند. تشخیص این دوربین ها به راحتی امکان پذیر است زیرا روی آنتن قرار دارد. این ویژگی خوبی در دوربین های مدار بسته نصب شده در مغازه ها و مراکز خرید کوچک است. مدیران می توانند قسمتهای مختلف کف را بدون نیاز به اتصال به اینترنت کنترل کنند.

14. دوربین در فضای باز در مقابل

دوربین های داخلی برای دفاتر و خانه ها مناسب است. اندازه اینها جمع و جور است و معمولاً شکل گنبدی دارند.

از طرف دیگر ، دوربین های بیرونی برای فضاهایی از جمله محوطه ، مغازه های بیرون ، بازارها ، فرودگاه ، جاده ها و غیره استفاده می شود. این دوربین ها دارای شیب و بزرگنمایی زیادی هستند که به آنها امکان می دهد فضاهای بزرگ را پوشش دهند.

15-دوربین مداربسته سیمی یا بی سیم؟

سیم دار:

دوربین های مداربسته سیمی به دلیل قیمت پایین  بسیار محبوب هستند. اینها از طریق کابل کواکس سیامی به DVR متصل می شوند. دوربین های مداربسته سیمی از قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به دوربین های مداربسته بی سیم برخوردار هستند زیرا از طریق سیم به سختی متصل می شوند.

بی سیم:

دوربین های بی سیم از نظر قابلیت تحرک و مقیاس پذیری مزایایی دارند. نصب و جابجایی آنها معمولاً آسان است. دوربین های بی سیم مارک دار با کیفیت خوب نسبت به دوربین های سیمی گران هستند. امروزه دفاتر و خانه های سطح بالا این دوربین ها را ترجیح می دهند زیرا زیبایی سیم و کابل را برهم نمی زند. برای استفاده از دوربین های بی سیم ، باید یک روتر با کیفیت بالا ، اتصال اینترنت قابل اعتماد و سرعت داشته باشید.

 

 

دوربین مداربسته دیاکو :
با توجه به تجربیات عملی این شرکت در زمینه ی دوربین های مداربسته میتوان دیاکو را دوربینی با کیفیت و ماندگاری تصویری بالا و قیمتی مقرون به صرفه دانست که توانسته در پروژه های انجام شده رضایت بالای مشتریان را جلب نماید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به ارتباط سازان ایساتیس می باشد