روش پیشگیری از هک دوربین مداربسته

روش پیشگیری از هک دوربین مداربسته :

هک شدن سیستم دوربین مداربسته 

یکی از انتقادات بزرگی که به سیستم های امنیتی ودوربین مداربسته میباشد این است که دستگاه هایی که برای محافظت از خود ایجاد میکنیم، گاهی علیه ما قابل استفاده هستند ودارای ضریب امنیتی بالایی نمیباشند. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های پیشگیری از هک دوربین مداربسته آشنا نماییم.

با ما همراه باشید ....

روش پیشگیری از هک دوربین مداربسته

مطالعات اخیر نشان می دهد که 61 درصد خریداران سیستم های امنیتی نگران هک شدن دوربین های امنیتی خانگی از طریق مودم Wifi هستند، که احتمال وقوع این اتفاق بسیار ناچیز است. اما این نگرانی تقریبا بی اساس نیست !!!

 همانطور که در حملات اخیر به محصولات جیپ ، Vtech و Mattel نشان داده شده است، هکرهای ماهر می توانند در عرض چند دقیقه به محصولات متصل به اینترنت نفوذ کنند و با هر خرید یک دستگاه خانگی متصل به سیستم امنیتی خود و Wifi مصرف کنندگان ناآگاهانه فرصت جدیدی برای دسترسی به هکرها می دهند واگر همه دستگاه های متصل به مودم حساس به هک شدن باشند، این بدان معناست که دوربین های امنیتی منزل متصل به WiFi از آسیب پذیری مستثنی نیستند.

راهکار چیست؟

خبر خوب این است که صاحبان خانه می توانند اقدامات ساده ای برای جلوگیری از هک شدن انجام دهند و با اطمینان از دستگاه های امنیتی خانه خود استفاده کنند.

بیایید نگاهی دقیق به چگونگی رخ دادن هک دوربین های امنیتی در منزل و آنچه که مصرف کنندگان می توانند برای جلوگیری از آنها انجام دهند، بیاندازیم.

                  

 

چگونه دوربین های امنیتی منزل هک می شوند ؟؟؟؟؟


دو هدف اصلی برای هکرهایی که سعی در دستیابی به دوربین های امنیتی دارند وجود دارد :

 1: قابلیت کنترل امنیت دوربین مداربسته منزل

یکی از راه هایی که هکرها دوست دارند به دستگاه های متصل نفوذ کنند این است که آنها را برای استفاده در بات نت یا هدف شیطانی دیگر مورد استفاده قرار می دهند. botnet شبکه ای از رایانه های خصوصی است که به نرم افزارهای مخرب آلوده شده و بصورت گروهی و بدون اطلاع صاحبان آن کنترل می شود. به عنوان مثال وقتی هکر یک دوربین امنیتی مربوط به خانه مسکونی را هک کند میتواند حتی به دستگاه های به ظاهر بی خطر مانند DVR ها یا چاپگر ها و.... نیز وصل شود .

DDoS چیست ؟؟؟؟

حمله DDoS تلاشی است برای غیرفعال کردن یک سرویس آنلاین با ترافیک زیاد از منابع مختلف. این حملات می تواند طیف گسترده ای از منابع مهم را از بانکها گرفته تا وب سایتهای خبری هدف قرار دهد و چالشی اساسی برای اطمینان از اینکه مردم می توانند اطلاعات مهم را بصورت آنلاین منتشر و دسترسی داشته باشند ، به وجود می آورد.

این اتفاق در گذشته رخ داد ، زمانی که Dyn ، یک شرکت مستقر که نظارت و مسیریابی ترافیک اینترنت را انجام می داد ، قربانی حمله گسترده DDoS شد که مانع دسترسی برخی از کاربران در توییتر ، Spotify ، Netflix ، Amazon ، Tumblr ، Reddit شد.

 2: دسترسی به ویدئوی دوربین امنیتی خانه شما

دومین و ترسناک ترین هک ها ، دستیابی مستقیم به ویدیوی دوربین شما است. این می تواند به عنوان یک حمله محلی یا یک حمله از راه دور اتفاق بیفتد.

برای دسترسی محلی به یک دوربین ، هکر باید در محدوده روتر شما باشد. در این صورت ، آنها می توانند برنامه ای را اجرا کنند که سعی در رمزگشایی رمز عبور روتر بی سیم شما دارد. پس از داشتن رمز عبور ، می توانند به شبکه شما و همچنین دوربین امنیتی خانه شما دسترسی پیدا کنند.

راه دیگری که یک هکر می تواند به صورت محلی در آن وارد شود ، "جعل" روتر و سپس قفل کردن دستگاه واقعی شما است.

یکی از ویژگی های مستعد بهره برداری از طریق هک "جعل" است. هکرها اغلب با ایجاد یک شبکه جدید "جعل" با یک سیگنال بی سیم قوی تر و یک شناسه تنظیم شده سرویس کپی شده (SSID) در همان منطقه شبکه قانونی شما ، به یک شبکه بی سیم حمله می کنند. این امر باعث می شود که رایانه ها و دستگاه های بی خبر به طور خودکار به جای شبکه واقعی به شبکه جعلی متصل شوند.

هک های محلی برای صاحبان خانه بسیار معمول نیستند. هک های از راه دور سناریوی بسیار محتمل تری هستند. حمله از راه دور به عنوان عملی مخرب تعریف می شود که یک یا شبکه ای از رایانه ها را هدف قرار می دهد. در یک حمله از راه دور ، هکر نقاط آسیب پذیر را در نرم افزار امنیتی رایانه یا شبکه پیدا می کند که از آنجا می توانند به ماشین یا سیستم دسترسی پیدا کنند.

هنگامی که یک دوربین امنیتی خانگی متصل ، اطلاعات خود را از طریق اینترنت منتقل می کند ، سیگنال ویدیویی ممکن است مورد حمله رمز عبور قرار گیرد. برای جلوگیری از حملات از راه دور کارهای زیادی نمی توانید انجام دهید ، به جز یک روش مطمئن: تغییر رمزهای عبور مکرر.

چگونه بفهمیم دوربین امنیتی منزل شما هک شده است ؟

              

بسیار دشوار است که بفهمید یکی از دستگاه های متصل شما به طور مخفیانه هک شده است.

وقتی هکر کنترل دوربین امنیتی منزل متصل را بدست گرفت ، چرخه های پردازنده دوربین مجبور به کار بسیار سختی می شوند ، که می تواند در عملکرد منظم دوربین تداخل ایجاد کند.

البته ، یک عملکرد تنزل یافته و متناوب می تواند به سادگی نتیجه یک اتصال یا سیگنال ضعیف باشد و لزوماً نشان دهنده هک نیست. اما اگر افت ناگهانی و مداوم عملکرد دوربین شما وجود داشته باشد ، انجام اقدامات محافظتی ضرری نخواهد داشت.

راه های محافظت در برابر هک های دوربین های امنیتی خانگی :

از هر 5 کاربر دستگاه خانگی متصل ، هیچ یک از آنها اقدامات محافظتی برای دستگاه های خود ندارند.

خوشبختانه ، محافظت از خود خیلی دشوار نیست. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از هک شدن دوربین های امنیتی منزل متصل به شما آورده شده است.

نکته شماره 1: از رمزهای عبور قوی استفاده کنید.

به نظر یک راه حل واضح است ، اما اگر بدانید که مردم (و مشاغل) چگونه سیستم های دوربین امنیتی را مرتباً راه اندازی می کنند و نام کاربری و گذرواژه پیش فرض را تغییر نمی دهند ، ممکن است شوکه شوید.

هنگام تنظیم دوربین های خود ، حتما از یک رمز عبور قوی استفاده کنید. کارشناسان به شما می گویند بهتر است گذرواژه هایی ایجاد کنید که حروف (کوچک و بزرگ) ، اعداد و نمادها را ترکیب کند. پیچیده تر ، بهتر است. رمز عبور قوی بهترین دفاع شما در برابر هکرها است.

نکته شماره 2: شبکه بی سیم خانگی خود را ایمن کنید

ایمن سازی شبکه WiFi یکی دیگر از استراتژی های به ظاهر واضح برای محافظت از دوربین امنیتی منزل و سایر دستگاه های متصل به WiFi در برابر هکرها است. این ممکن است شامل استفاده از رمزگذاری WPA2 ، دادن رمز عبور قوی تر به روتر منزل ، به روزرسانی نام پیش فرض SSID (یعنی شبکه) و / یا خاموش کردن شبکه و به اشتراک گذاری مهمان باشد.

همچنین به شما توصیه می کنیم دوربین های امنیتی خود را در شبکه ای از خود قرار دهید. جداسازی دوربین های خود در یک شبکه واحد به این معنی است که اگر دوربین ها به نوعی به خطر بیفتند ، هکر نمی تواند به هیچ یک از دستگاه های دیگر شما دسترسی پیدا کند. اگر می خواهید یک قدم جلو بروید ، همچنین می توانید از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای تنظیم بیشتر اینکه کدام یک از دستگاه های شما امکان دسترسی به شبکه دوربین های امنیتی را دارند استفاده کنید. همچنین می توانید هر فعالیتی را در شبکه وارد کنید تا مطمئن شوید اتفاق غیر عادی در آنجا رخ نمی دهد.

نصب فایروال بین اتصال اینترنت و همه دستگاه ها یکی دیگر از راه های محافظت از خود است. این ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشد.

نکته شماره 3 : نظارت از راه دور آنلاین را خاموش کنید.

بسیاری از دوربین های امنیتی متصل به WiFi از مشاهده از راه دور پشتیبانی می کنند که به شما امکان می دهد هنگام غیبت از طریق یک برنامه یا وب سایت خانه خود را کنترل کنید. اما اگر گذرواژه های شما قوی نباشد ، دسترسی به برنامه و یا وب سایت می تواند شما را در معرض هکرها قرار دهد.

نکته شماره 4: دوربین امنیتی خانه خود را از یک منبع معتبر خریداری کنید

این که یک راه حل DIY باشد یا یک سرویس امنیتی خانگی که به صورت محلی کنترل می شود ، منابع زیادی برای خرید دوربین های امنیتی منزل متصل به WiFi وجود دارد. تحقیق خود را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که معتبری ارائه می دهید که خدمات عالی به مشتری ارائه می دهد.

بسیاری از دوربین های امنیتی بی سیم خانگی که به طور گسترده در دسترس هستند و می توانید در فروشگاه های بزرگ جعبه مانند Home Depot ، Walmart ، Best Buy یا Amazon تهیه کنید ، بدون نیاز به ایجاد گذرواژه ، به تأیید اعتبار کاربران می پردازند. این آسیب پذیری می تواند شبکه شما را در معرض هکرها قرار دهد.

و از تجهیزات امنیتی استفاده شده دوری کنید. یک معامله ممکن است اغوا کننده باشد ، اما شما نمی دانید چه کسی قبلاً به آن دسترسی پیدا کرده است یا اینکه اصلاحات غیرمجاز انجام شده است. صرف هزینه اضافی برای تجهیزات جدید ارزش اجتناب از مشکلات احتمالی را خواهد داشت.

اگر با یک سرویس تحت نظارت محلی روبرو هستید ، از مدیر حساب خود در مورد اقدامات احتیاطی که برای محافظت از محصولاتشان انجام می دهند ، سوال کنید.درباره امنیت خانه بیشتر بدانید.

 

دوربین مداربسته دیاکو :
با توجه به تجربیات عملی این شرکت در زمینه ی دوربین های مداربسته میتوان دیاکو را دوربینی با کیفیت و ماندگاری تصویری بالا و قیمتی مقرون به صرفه دانست که توانسته در پروژه های انجام شده رضایت بالای مشتریان را جلب نماید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به ارتباط سازان ایساتیس می باشد