تکنولوژی HDCVIچیست

تکنولوژی HDCVIچیست :

فناوری HDCVI چیست؟

در اینجا در مورد فناوری HDCVI و اینکه چگونه می تواند به کاهش هزینه ها و به حداکثر رساندن بازده سرمایه کمک کند ، کمی بیشتر توضیح می دهیم:

                     

 - فیلم HDCVI چیست؟

رابط تصویری کامپوزیت با کیفیت بالا یا در اصطلاح HDCVI نامیده می شود ، نوعی دوربین مدار بسته با کیفیت بالا است.

کابل قابل استفاده برای دوربین های HDCVI اولین چیزی است که قابل ذکر است. اکثر دوربین های HD ، خواه HDSDI یا IP باشند ، بدون افزودن سخت افزار اضافی به حدود 300 فوت محدود می شوند. دوربین های HDCVI می توانند از طریق کابل کواکسیال مسی جامد (RG59 / U) تا حدود 1600 فوت فیلم را انتقال دهند. برای آن دسته از افرادی که به طولانی تر شدن کابل نیاز دارند ، دیگر نگران نخواهند بود که علاوه بر کابل ، چیزی بخرند و دیگر نگران هزینه های بی سیم شدن نخواهند بود.

وضوح:

دوربین های HDCVI در حال حاضر در دو رزولوشن ارائه می شوند. 1.3 مگاپیکسل و 2 مگاپیکسل. این برای اکثر ما به راحتی 720p و 1080p ترجمه می شود. سیستم های HD نسبت به سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ در حال ارتقا هستند. حتی در وضوح پایین تر (720p) ، افزایش قابل توجهی در کیفیت فیلم وجود دارد. در واقع هیچ مقایسه ای بین دوربین های آنالوگ با بالاترین رزولوشن و دوربین های HDCVI با کمترین وضوح وجود ندارد.

یک مزیت بسیار بزرگ دیگر برای HDCVI نسبت به آنالوگ وجود دارد. نه تنها فیلم از طریق یکنواخت منتقل می شود ، بلکه صدا و داده نیز منتقل می شوند. این بدان معنی است که برای این ویژگی ها مجبور نیستید کابل جداگانه را اجرا کنید. به طور سنتی ، زوم Pan Tilt Zoom (PTZ) برای کنترل عملکرد بزرگنمایی Pan Tilt همیشه به یک کابل اضافی برای داده نیاز دارد. این دردسر اضافی ، دیگر با HDCVI وجود ندارد.

HDCVI یکی از بزرگترین بخشهای R&D در پشت توسعه خود را دارد که سابقه تولید DVR های بسیار قابل اعتماد ، NVR ها و دوربین های IP با هزینه بسیار کمتر از نام های تجاری بزرگ مانند ACTi ، Axis و ... دارد .دوربین های HDCVI ، DVR ها و تراشه های سازنده تجهیزات اصلی (OEM) آنها قبلاً از طریق زنجیره تأمین در کارخانه ها پخش شده اند و ثابت کرده اند که یک راه حل مقرون به صرفه برای فیلم های دوربین مداربسته 720p و 1080p هستند.
فناوری HDCVI چیست ؟؟؟

نظارت تصویری، بخشی جدایی ناپذیر از امنیت سازمانهای بی شماری در سراسر جهان است. با این وجود در حالی که قابلیت های این سیستم ها مانند وضوح بالاتر و تجزیه و تحلیل هوشمند بهبود می یابد ، مشاغل معمولاً در فرآیند طراحی سیستم توسط زیرساخت های قدیمی که از آخرین فن آوری ها پشتیبانی نمی کنند محدود می شوند. متأسفانه ، هزینه های بالای طراحی سیستم ، چالش های فنی و سایر عوامل مانع تلاش بسیاری از شرکت ها برای به روزرسانی سیستم های نظارتی خود می کند .

HDCVI یک استاندارد ویدیویی است که کاربران را قادر به انتقال فیلم HD از طریق زیرساخت های کابل کواکسیال موجود می کند - ایده آل برای کاهش هزینه ها و به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه. به عبارت دیگر HDCVI (رابط تصویری با کیفیت بالا) یک استاندارد انتقال ویدیوی HD آنالوگ با کابل هم محور است که توسعه یافته است. این فناوری با اسکن تدریجی ، دو فرمت ویدئویی HD - 1920H (1920 × 1080) و 1280H (1280 720) را ارائه می دهد. 

قابلیت های HDCVI در طول سال ها گسترش یافته است. استاندارد فعلی ، HDCVI 3.0 ، دارای چند ویژگی اصلی است که آن را برای طیف گسترده ای از بازارها مناسب می کند.

قابلیت 4K / Ultra HD

HDCVI 3.0 اولین فناوری ارائه شده با رزولوشن 4K در سیستم های مبتنی بر زیرساخت هم محور است. این فناوری همچنین دارای فناوری Starlight است که اجازه می دهد تصاویر واضح در تاریکی نزدیک به 0.008 لوکس برسد. دامنه پویای وسیع (WDR) از 120dB تا 140dB ، بسته به مدل ، دوربین را در محیط های پر نور پشتیبانی می کند.

سازگاری فناوری ویدئو

ضبط کننده های pentabrid HDCVI 3.0 با هر پنج فناوری اصلی فیلم ارائه شده در نظارت تصویری سازگار هستند: استاندارد آنالوگ ، AHD ، IP  HDCVI و HDTVI. HDCVI 3.0 به دلیل سازگاری معکوس ، امکان استفاده از دوربین های استاندارد آنالوگ موجود را دارد و در عین حال ورودی از دوربین های IP را نیز دریافت می کند. به همین منظور ، HDCVI 3.0 به دلیل توانایی ادغام چندین فناوری در یک سیستم ، برجسته است.

ضبط کننده های ویدئویی دیجیتال (DVR) با استفاده از HDCVI 3.0 می تواند به عنوان یک نقطه دسترسی برای چندین سرویس امنیتی باشد و یکپارچه سازی با دستگاه های غیرفعال خارجی مانند آلارم ، سنسورهای مادون قرمز و سایر موارد برنامه ریزی شده است. سیگنال های تصویری ، صوتی و کنترلی و توان در یک کابل واحد ترکیب می شوند. از کابل کواکسیال یا کابل جفت پیچ خورده بدون محافظ (UTP) می توان استفاده کرد و در حال حاضر قابلیت انتقال بی سیم در حال توسعه است. ادغام شخص ثالث با سایر ضبط کننده های ویدئو شبکه و راه حل های نرم افزاری مدیریت فیلم با انطباق ONVIF Profile S امکان پذیر است.

پشتیبانی از ویژگی های هوشمند

ویژگی های هوشمند - به عنوان مثال ، ردیابی هوشمند ، تشخیص چهره ، تعداد افراد ، نقشه برداری از گرما و تطبیق صحنه هوشمند - توسط HDCVI 3.0 پشتیبانی می شود. در نتیجه ، کاربران می توانند از عملکرد سیستم بیشتر از آنچه در سیستم آنالوگ امکان پذیر است برخوردار شوند.

برخی دیگر از ویژگی های هوشمند عبارتند از: تشخیص نفوذ ، سیم پیچ سه بعدی مجازی ، تشخیص اشیا missing گمشده و رها شده و تغییر صحنه. از آنجا که می توان طراحی سیستم را ساده کرد و هزینه ها را از طریق HDCVI 3.0 کاهش داد ، می توان با سرمایه گذاری کلی کمتر از این ویژگی ها بهره برد.

انواع برنامه ها

کاربران در بازارها مانند بانکداری و بازی به ویژه به HD و UHD HDCVI علاقه مند خواهند شد ، زیرا این نوع امکانات به تصاویر دقیق بدون تأخیر بسیار نیاز دارند ، اما اغلب کابل کواکس قدیمی دارند. به عنوان مثال HDCVI کیفیت تصویر کافی بالایی را برای دیدن جزئیات خوب معاملات نقدی و بازی های کارتی ارائه می دهد. برای برخی از مشاغل ، کابل کواکس ممکن است در واقع حالت انتقال ترجیحی باشد ، زیرا نگرانی از امنیت شبکه را کاهش می دهد.

جدول مقایسه تکنولوژی انواع دوربین های مدار بسته :

           

مشخصه analog HDCVI   AHD  HD-SDI IP          
نوع سیگنال انالوگ انالوگ انالوگ دیجیتال دیجیتال
کیفیت تصویر اندک خیلی خوب خیلی خوب عالی عالی
رزولیشن تصویر 700TVL 720P/1080P 720P/1080P 720P/1080P 720P/1080P/بالاتر تا 4K
خروجی انالوگ دارد ندارد ندارد ندارد ندارد
نوع کابل کواکسیال کواکسیال کواکسیال کواکسیال CAT
کیفیت کابل زیاد متوسط متوسط زیاد زیاد
انتقال صدا خیر بله بله خیر بله
هزنه تجهیزات کم متوسط کم زیاد زیاد

 

 

 

 

دوربین مداربسته دیاکو :
با توجه به تجربیات عملی این شرکت در زمینه ی دوربین های مداربسته میتوان دیاکو را دوربینی با کیفیت و ماندگاری تصویری بالا و قیمتی مقرون به صرفه دانست که توانسته در پروژه های انجام شده رضایت بالای مشتریان را جلب نماید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به ارتباط سازان ایساتیس می باشد