کاربرد دوربین های مداربسته

کاربرد دوربین های مداربسته :

در صورت تقاضا برای تدوین اقدامات امنیتی بهتر و یافتن استراتژی های پیشگیرانه از جرم و مقرون به صرفه تر ، سازمان های امنیتی و سازمان های اجرای قانون ، بیش از هر زمان دیگری ، برای ارتقا ظرفیت های عملیاتی ، گسترش امنیت و کاهش هزینه ها ، به سیستم های دوربین مدار بسته روی آورده اند.

سیستم های نظارت دوربین مداربسته برای استفاده در انواع برنامه ها اعم از خصوصی و عمومی در بسیاری از کشورها به کار گرفته شده است. در اینجا مجموعه ای از کاربردهای اصلی دوربین های مدار بسته در سراسر کشور آورده شده است.

                

نظارت بر دوربین مداربسته فضای عمومی

 نظارت تصویری دوربین مدار بسته از بخش تجاری خصوصی و استفاده تجاری از آن به برخی از فضاهای عمومی آغاز شد.

 شهرداری های سراسر کشور دوربین های مدار بسته را در فضاهای عمومی مختلف از جمله پروژه های مسکن ، مدارس و پارک های عمومی نصب کردند.

بسیاری از مشاغل ، به ویژه مشاغل مستعد سرقت ، شروع به استفاده از نظارت تصویری کردند. دوربین مداربسته بعداً برای جلوگیری از سرقت ، با نظارت و ثبت شواهد مربوط به فعالیت مجرمانه ، در بانک ها و فروشگاه ها رایج شد.

تحقیقات نشان داده است که سیستم های نظارت دوربین مداربسته در پارکینگ ها و ترکیبات ، که در آنها استفاده از آنها منجر به کاهش 51 درصدی جرم شده است ، بسیار موثر بوده اند

مناطق دوربین مداربسته حمل و نقل عمومی 23٪ کاهش در جرایم را نشان می دهد.

سیستم های دوربین مداربسته در مکان ها و مکان های عمومی کمترین کارآیی را داشتند ، در کل فقط 7٪ کاهش در جرایم.

نیروهای پلیس به طور معمول پس از جرایم به دنبال ضبط دوربین های مداربسته هستند. علاوه بر این دوربین مداربسته نقش مهمی در ردیابی حرکات مظنونان یا قربانیان داشته است و به طور گسترده ای توسط افسران به عنوان ابزاری اساسی در ردیابی مظنونان مورد توجه قرار گرفته است.

نظارت بر دوربین مداربسته صنعتی

فرآیندهای صنعتی که تحت شرایط خطرناک در حال فعالیت هستند ، امروزه اغلب تحت نظارت دوربین مداربسته قرار دارند. اینها عمدتا فرایندهایی در صنعت شیمیایی ، فضای داخلی راکتورها یا تأسیسات تولید سوخت هسته ای است. دوربین های ویژه برای برخی از این اهداف شامل دوربین های اسکن خطی و دوربین های حرارتی هستند که به اپراتورها اجازه می دهد تا درجه حرارت فرآیند ها را اندازه گیری کنند.

نظارت بر دوربین مداربسته ترافیک

بسیاری از شهرها دارای دوربین بزرگراه ها و سیستم های کنترل ترافیک هستند که از تلویزیون مدار بسته برای تشخیص ازدحام و مشاهده حوادث استفاده می کنند. سایر دوربین های مداربسته  ترافیکی به عنوان دوربین های اجرای ترافیک برای سرعت و پرش با نور قرمز عمل می کنند.

                                   

ایمنی حمل و نقل با دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته میتوانند به اپراتور وسیله نقلیه یا قطار  اطمینان دهند که در کامل بسته شده است و همه مردم داخل آن در امنیت باشند.

         

امنیت دوربین مداربسته خرده فروشی برای کارمندان

این موضوع به طور فزاینده ای مورد توجه صاحبان خرده فروشی قرار می گیرد ، با دوربین مداربسته معمولی می توان هر عملی را در یک فروشگاه خرده فروشی ضبط کرد. دوربین مدار بسته به ردیابی اقدامات کارگران کمک می کند ، به ویژه هنگامی که آنها معاملات مالی اساسی انجام می دهند ، مانند اصلاح یا لغو فروش ، برداشت پول یا تغییر اطلاعات شخصی.

دوربین مداربسته در مدارس

مدارس  برای نظارت بر بازدیدکنندگان ، ردیابی رفتارهای غیرقابل قبول دانش آموزان و نگهداری سوابق شواهد در صورت وقوع جرم ، از تلویزیون مدار بسته برای امنیت مدارس استفاده می کنند. دوربین های مدار بسته معمولاً در راهروها ، پارکینگ ها ، دفاتر ورودی که دانش آموزان ، کارمندان و والدین رفت و آمد می کنند نصب میشود.

دوربین مدار بسته در مکان های تفریحی و ورزشی

استفاده از دوربین مداربسته در مجتمع های ورزشی ، مناطق تفریحی ، کلیساها ، مناطق گردشگری ، باشگاه ها با افزایش درک مشتری مبنی بر اینکه مکان دارای امنیت بالاتر از حد متوسط است و بنابراین ایمن تر است ، در حال افزایش است.

پارکینگ ها ، گاراژها ، انبارها ، سایت های ساختمانی ، ترکیبات و نمایندگی ها همه به نظارت دوربین مداربسته نیاز دارند

دوربین های مدار بسته نصب شده در ورودی و خروجی به منطقه ای که وسایل نقلیه در آن رفت و آمد می کنند ، یک سیستم امنیتی خوبی است که باید در آن وجود داشته باشد زیرا همه وسایل نقلیه می توانند از طریق پلاک خود ، بیست و چهار ساعت در روز کنترل و ضبط شوند. علاوه بر این ، امنیت کامل دوربین مداربسته محیطی با پوشش شفاف سایت های ساختمانی و ترکیبات ، همه به کاهش نرخ سرقت کمک می کند.

دوربین مدار بسته در مناطق پذیرایی

از آنجایی که پذیرندگان از هرگونه سو استفاده تا حمله مسلحانه باز هستند ، می توان دوربین های مدار بسته را نصب کرد تا دید واضح از همه کسانی که در میز و پیشخوان ایستاده اند را نشان دهد. این نه تنها سابقه بصری افراد هنگام ورود را به شما می دهد بلکه به عنوان یک عامل بازدارنده در رفتارهای جنایتکارانه یا توهین آمیز عمل می کند.

نظارت از راه دور فیلم

به عنوان یک صاحب مشاغل ، یکی از اولویت های اصلی شما محافظت از دارایی شما در برابر سرقت و همچنین کارمندان غیر صادق است. به لطف پیشرفت های فناوری امنیتی ، می توانید با تکیه بر متخصصان امنیت از راه دور سیستم خود را به صورت زنده رصد کرده و به سرعت نسبت به هرگونه فعالیت در سایت خود واکنش نشان دهید. این راه حل ها با دوربین های نظارتی که ممکن است از قبل نصب کرده باشید یا برج های امنیتی کامل قابل نصب در مشاغل شما کار می کنند.

املاک خود را بر روی تلفن هوشمند خود مشاهده کنید

به لطف پیشرفت های موجود در نظارت تصویری ، اکنون می توانید کل سیستم نظارت تصویری خود را مستقیماً از طریق دستگاه تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود کنترل کنید. اکثر سیستم های نظارت تصویری با برنامه های رایگان نظارت بر موبایل ارائه می شوند تا به شما این امکان را بدهند که در تمام ساعات شبانه روز از املاک خود بازدید کنید و در انجام سفرهای تجاری به شما صرفه جویی می کند.

             

 

 

دوربین مداربسته دیاکو :
با توجه به تجربیات عملی این شرکت در زمینه ی دوربین های مداربسته میتوان دیاکو را دوربینی با کیفیت و ماندگاری تصویری بالا و قیمتی مقرون به صرفه دانست که توانسته در پروژه های انجام شده رضایت بالای مشتریان را جلب نماید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به ارتباط سازان ایساتیس می باشد