آشنایی با لوازم جانبی دوربین مداربسته

آشنایی با لوازم جانبی دوربین مداربسته :

در این مقاله قصد داریم تا شما را با لوازم جانبی دوربین مداربسته و وسایل جانبی که برای راه اندازی یک سیستم امنیتی دوربین مداربسته لازم است آشنا نماییم.در این مقاله در مورد چندین مبحث صحبت میشود که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

•    سیم و کابل
•    منبع تغذیه
•    هارد اینترنال
•    سایر لوازم

حال برای اطلاعات بیشتر در مورد موارد بالا با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری در مورد هرکدام از موارد خدمت شما ارائه نماییم.

سیم و کابل :

یکی از مهمترین بخش های یک سیستم دوربین مداربسته انتخاب نوع سیم جهت انتقال تصویر از دوربین به DVR  است،چراکه هرچه قدر هم شما دوربین با کیفیت انتخاب کنید اگر کابل انتخابی شما توانایی انتقال این کیفیت را به دستگاه  DVR  نداشته باشد تصاویر با همان کیفیت پایین ضبط میشوند.
بهترین نوع کابل جهت دوربین های آنالوگ و HD  کابل های RG 59  با مغز و شیلد مس میباشدکه تا فاصله 500 متر توانایی انتقال تصاویر را بدون افت کیفیت دارند.درکابل کشی دوربین های مداربسته میتوانید از دو نوع کابل RG 59 وکابل ترکیبی RG59  استفاده کنید، کابل های ترکیبی کابل هایی هستند که دارای دورشته سیم برق درکنار کابل تصویر هستند و درمکان هایی که مکان نصب دوربین به دستگاه ضبط نزدیک است میتوان از این کابل ها استفاده نمود و منبع تغذیه را در کناردستگاه ضبط استفاده نمود.مفید ترین مسافت استفاده از این کابل ها در مسافت زیر 100 متر است.
برای نصب دوربین های IP  ازکابل های RG 59 نمیتوان استفاده کرد و باید از کابل های شبکه Cat 5 ویا Cat 6 استفاده نمود.

کابل دوربین مداربسته

منبع تغذیه :

برای نصب هر دوربین مداربسته به یک جریان برق 12 ولت با جریان دهی 2 آمپر نیاز است که میتوان از این منبع تغذیه به صورت جداگانه برای هردوربین و درکنار دوربین استفاده کردویا با استفاده از کابل های ترکیبی از منبع تغذیه مرکزی با آمپرهای مختلف با توجه به طول سیم ها و تعداددوربین هااستفاده نمود.منبع تغذیه های مرکزی در آمپرهای مختلف از 5 آمپرتا 30 آمپر موجود است.

منبع تغذیه دوربین مداربسته

هارد اینترنال :

 یکی از متعلقات اصلی و بسیار مهم یک سیستم دوربین مداربسته محل ذخیره سازی اطلاعات و تصاویردریافتی از دوربین ها و دستگاه ضبط است.اطلاعات و تصاویرازدوربین توسط کابل به دستگاه ضبط منتقل میشودوتوسط دستگاه ضبط تجزیه وتحلیل وفشرده سازی میشود وبرروی هاردکه داخل دستگاه ضبط نصب میشودذخیره میشود.
هاردهای مورداستفاده دردستگاهای ضبط ازنوع اینترنال(داخلی)میباشند که با استفاده ازفیش SATA  داخل دستگاه ضبط نصب وراه اندازی میشوند.
هاردهای داخل بازار براساس حجم ذخیره سازی، کاربرد وبرند دارای تنوع گوناگون و بسیار بالایی هستند ولی دراین میان شرکت وسترن با تولید هاردهای اینترنال با کیفیت و سرعت بالا توانسته هاردهای بنفش شرکت خود رامخصوص سیستم های حفاظتی طراحی کند.
درسیستم های حفاظتی و دستگاه های ضبط هاردهایی نیاز است که بتوانند پیوسته و بدون وقفه اطلاعات را روی خود ذخیره کنند هاردهای بنفش اینترنال شرکت وسترن دیجیتال این قابلیت را به خوبی دارند ودر ظزفیت های گونگون 1 ترابایت تا 8  ترابایت در بازار وجود دارند.


هارد دوربین مداربسته

سایر لوازم مورد نیاز دوربین مداربسته :

برای نصب وراه اندازی یک سیستم حفاظتی علاوه برموارد ذکر شده به یک سری قطعات و لوازم جانبی نیاز است که هرچند درنگاه اول شاید کیفیت این محصولات زیاد مهم به نظر نیاید ولی همین قطعات کوچک وبه ظاهرنه چندان مهم میتواند تاثیر بسزایی درافت کیفیت ویا حتی قطع تصویر داشته باشد.به عنوان مثال اگربهترین دوربین، دستگاه ضبط، هارد وبهترین کابل راانتخاب کنیم ولی درمرحله آخراز فیش BNC  ویا برق نامرغوب استفاده کنیم تصاویرپس ازمدتی قطع میشود ودرنتیجه ما هیچ گونه تصویری جهت ضبط نخواهیم داشت وتمام تلاش و هزینه ها بی فایده خواهد بود.به چند مورد از موارد مهم اشاره می نماییم:
•    فیش BNC
•    فیش برق (آداپتور)
•    جعبه تقسیم
•    داکت ولوله فلکسی

 

 

دوربین مداربسته دیاکو :
با توجه به تجربیات عملی این شرکت در زمینه ی دوربین های مداربسته میتوان دیاکو را دوربینی با کیفیت و ماندگاری تصویری بالا و قیمتی مقرون به صرفه دانست که توانسته در پروژه های انجام شده رضایت بالای مشتریان را جلب نماید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به ارتباط سازان ایساتیس می باشد